Firmowy katalog bram szybkobieżnych

Miniaturka

Zaprojektowałem i wdrożyłem centrum skupu i sprzedaży bram szybkobieżnych. Umocniłem tym pozycję firmy na rynku, rozbudowałem jej wizerunek oraz stworzyłem platformę dla klientów.

Strona jest dostępna pod adresem szybkarolka.pl. Jest oparta o autorski projekt graficzny, zoptymalizowana oraz wypozycjonowana w Google pod kluczowymi hasłami - m.in. “skup bram szybkobieżnych”, “skup bramy hormann”, “używane bramy szybkobieżne”, “remont bram szybkobieżnych”.

Proces tworzenia

Prace zacząłem od stworzenia projektu graficznego. Stronę oparłem o Wordpressa, ze względu na prostotę w administracji, duży zbiór pluginów i regularne aktualizacje. Wybrałem plugin do wyświetlania katalogu produktów, a następnie usprawniłem go pod kątem wyglądu i funkcjonalności. Został dostosowany pod urządzenia mobilne oraz m.in. stworzyłem od nowa wygląd stron produktów i katalogów, dodałem API z listą bram, stworzyłem specjalne pole na wymiary montażowe. Następnie zadbałem o SEO i napisałem plugin, który zajmuje się metadanymi - np. podglądem linków, dodatkowymi informacjami w wyszukiwarce, stronami produktów, FAQ (Open Schema, JSON-LD). Do monitorowania i analizy ruchu na stronie wykorzystałem Google Analytics.

Następnie zoptymalizowałem stronę. Usunąłem wszystkie nieużywane zasoby (wbudowane skrypty JS/CSS, czcionki) na podstawie wykonywanych zapytań oraz analizy wykorzystywanego kodu. Dostosowałem obrazy do odpowiednich rozmiarów, aby zapewnić szybkość ładowania bez straty jakości. Dodałem lazy-loading dla obrazów oraz umieszczonych filmów z YouTube. Umieściłem czcionki na stronie i wyeliminowałem Google Fonts. Wykorzystałem plugin do minifikacji kodu strony, aby zmniejszyć ilość oraz wagę zapytań. Dodałem również cache po stronie serwera.

Wszystkie powyższe metody znacznie przyspieszyły ładowanie i działanie strony, polepszając doświadczenia użytkownika oraz pozycję w wyszukiwarkach internetowych.