O mnie

Cześć! Nazywam się Maciej Kaszkowiak. Zajmuję się programowaniem od moich najmłodszych lat. Specjalizuję się w tworzeniu stron i serwisów internetowych.

Studiuję Informatykę na Politechnice Poznańskiej w trybie niestacjonarnym. Mieszkam w Poznaniu oraz we Wronkach. Ukończyłem technikum z tytułami najlepszego absolwenta oraz najlepszego technika informatyka. Jestem również laureatem II Olimpiady Cyfrowej.

Uwielbiam sport. Jazda na szosie i treningi siłowe to moje główne odskocznie od komputera :) W wolnych chwilach również gram w szachy oraz tworzę projekty open-source.

Doświadczenie jako web-developer

Aktualnie pracuję jako backend developer w firmie X-ONE. W 2021 roku współpracowałem z firmą Trol Intermedia rozwijając projekt systemu rekomendacji, w głównej mierze jako back-end developer. Od 2018 regularnie zajmuję się utrzymaniem i rozwojem systemów firmy BRAMY-SERWIS. Odbyłem staż w firmach Komputerpartner (czerwiec 2020) i w Trol Intermedia (maj, lipiec 2019), gdzie zajmowałem się tworzeniem stron internetowych.

Zachęcam do spojrzenia na efekty mojej dotychczasowej pracy. Udostępniłem wybrane projekty wraz ze zdjęciami i opisem realizacji.

Co potrafię zaoferować?

Korzystam ze znanych i sprawdzonych technologii, które pozwalają zmniejszyć koszty utrzymania strony i gwarantują dobrą wydajność. Na życzenie tworzę strony w oparciu o CMS, umożliwiając Klientowi prostą w działaniu, samodzielną edycję treści.

Potrafię wdrożyć projekt w życie i dostosować go pod urządzenia każdego rozmiaru - komórki, laptopy, komputery stacjonarne. Sprawnie posługuję się Photoshopem i Figmą. Bez problemu podejmę się obróbki zdjęć i wykonania prostego projektu graficznego.

Optymalizuję każdą stronę pod kątem wydajności i wyników wyszukiwania. Korzystam z nabytej wiedzy - przyspieszam ładowanie strony, dodaję kłódkę w pasku, dopracowuję podgląd strony w Google i na mediach społecznościowych. Szybka, dopracowana strona zwiększa zainteresowanie odwiedzających i pozycję w wyszukiwarkach internetowych.

Potrafię również wykonać zaawansowane projekty. Korzystam z frameworków i wzorców projektowych - przyspiesza to proces tworzenia oraz zapewnia prostszą rozbudowę i utrzymanie. Potrafię odwzorować model struktury firmy, organizacji, czy też danego zadania - a następnie utworzyć relacyjną bazę danych spełniającą swoją rolę.

Poza stronami również potrafię:

Potrafię współpracować z innymi programistami za pomocą systemu kontroli wersji. Znam podstawy administracji serwerów. Umiem wdrożyć stosowne zabezpieczenie oraz skonfigurować wymagane usługi - bazy danych, intepretery kodu, monitorowanie zasobów.

Znam również szereg innych technologii (poza stronami internetowymi). Umiem tworzyć proste aplikacje na Androida. Dobrze znam Pythona, przez co potrafię zautomatyzować różne powtarzalne czynności. Z chęcią wkroczę nawet na nowe, nieznane rejony.

Języki, technologie, wiedza

Wersja dla programisty :)

Średnio-zaawansowana znajomość:

Dobra znajomość:

Podstawowa znajomość: